מביאור


מביאור

הספר "מביאור" יצא ב2004 ומאז משוטט בעולם ו... מביא-אור:
אחרי שסיימתי לכתוב את 120 האפיזודות של מביאור, הראיתי לחברים וכל אחד מהם בחר קטע אחד והעתיק אותו בכתב ידו. כך הם העתיקו, באותה עט,
על דף לבן את הקטע שבחרו, בבתי קפה, מקומות עבודה, בים, במכוניות, בבסיסי צבא, יערות ופאבים.
יש שרצו שאבחר עבורם, וכאלה שביקשו לעבור על החומר לפני, אחרים שהתקשו בבחירה ואלה שפשוט הניחו אצבע בעיניים עצומות ולקחו. חלק בחרו בקטע שמשקף את מי שהם, והיו שבחרו את מי שהם רוצים להיות. כאלה שכתבו פעם אחת ושחררו ואחרים שכתבו פעמים רבות עד שהתרצו.
יש אנשים מאחורי כתבי היד. כל דף בספר הזה הוא עולם שלם של רגשות, מחשבות, סיפורים וחלומות. המעבר מדף לדף, הקבלה שמבקשות העיניים, ההסתגלות לשונות, דומה לעשיית חברים.
ככה בא אור.

ניתן להזמין את הספר, וגם אם הוא לעצמכם, לקבלו באריזת מתנה מהודרת.

מתגובות הקוראים :

"מצאתי את עצמי יושב שעה וקרא ספר שנכתב קצת אחרת, יותר אישי, ויותר ספר שלנו, הקוראים, מכל ספר שנכתב. כל דף הוא מיוחד וממצא את חווית החיים של כולנו, גם את שלי. קראתי, צחקתי, דמעתי וצחקתי שוב. מביאור הוא אנחנו. ומיה היא זו שכתבה את האמת הכל כך חזקה, ומכל כך הרבה אהבה, שלא יכולתי שלא להתחבר ולחוות את הספר. נגמרו לי המילים לתאר את החוויה, ורק מילה אחת אוכל להוסיף: מדהים".

יורם פוקסי 4.5.04

"מביאור הוא כל כך מיוחד, כל כך תמים, כל כך אופטימי, המון ממך בו והמון ממנו בך. כל כך הרהב אנשים שותפים ליצירתו. בשעה שהכרתי אותו, את מביאור, נזכרתי בירח המלא שראיתי, תמים, רחב לב, אבל לא מושלם. אני התאהבתי בו ממבט ראשון והוא הביא לי אור והרבה כוח, דווקא בגלל שהוא כל כך פשוט".

עופר בן חורין 6.5.04

"סיימתי את מביאור ואין לי מילים. זה נוגע בפשטות ובתמימות בכל אדם ומדליק מצית כדי למצוא את המתג לאור גדול. השראה מהלכת".

אמיר אמברצ'י 29.5.04

"מביאור הסתובב בעולם בעיניים פקוחות לרווחה, וכתב. עכשיו הוא יוצא לאור. הוא מסתכל עליך בגובה העיניים. לא מתיימר, לא מכוון גבוה. כל אחד יכול לשמוע. גם את עצמו. אם רק יטה אוזן, או יישיר מבט. מביאור מדבר אליך בין השורות. אפשר לבלוע אותו, בביס אחד מחויך. ואפשר לטעום אותו, בכל פעם קצת. אפשר להשתמש בו לברכות יומולדת מקוריות. או סתם להניח אותו על המדף. ולחזור אליו, כשמתחשק לך קצת - אור".

עידו סולומון 2.6.04

דפים מתוך הספר: